• Uczniowie klas 1-3 przystapili do projektu matematycznego "Natalka i Antek w swiecie wielkiej matematyki". Celem głównym projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu.
      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
      • Nasza szkoła w programie Laboratoria Przyszłości
      • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
      • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Piękna Nasza Polska Cała"
      • "Ratownicy Czytelnictwa" 2023/2024
      • Nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim programie upowszechniania czytania.
          • WIELKANOCNY STROIK DLA SENIORA

            Tematem dzisiejszego spotkania klas 1-8 byli seniorzy - nasi wspaniali dziadkowie, pomocni sąsiedzi w podeszłym wieku. Wiedząc o problemach z jakimi się zmagają (samotność, choroby) powstała akcja: "Wielkanocny stroik dla seniora". Sprawmy radość lokalnym seniorom i stwórzmy dla nich wyjątkowy stroik.

          • XII Międzypowiatowy Konkurs Biologiczno-Chemiczny „BIOCHEMIK ROKU 2023”

            XII edycja konkursu biologiczno-chemicznego pod hasłem „BIOCHEMIK ROKU” już za nami.

            Organizatorem tego przedsięwzięcia był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kraszkowicach. Opiekę nad konkursem sprawowały panie - Gabriela Kiełbasa (nauczycielka chemii) i Małgorzata Bednarek (nauczycielka biologii).

            Uroczystego otwarcia dokonał pan Leszek Gierczyk Wójt Gminy Wierzchlas wraz z panią Elżbietą Jajczak, dyrektorem szkoły. Konkurs skierowany był do uczniów klas ósmych interesujących się zarówno chemią jak i biologią. Brało w nim udział 25 uczestników z 9 szkół z powiatu wieluńskiego i pajęczańskiego. W części pierwszej i drugiej konkursu uczniowie otrzymali do rozwiązania po 15 zadań zamkniętych i 3 otwarte z obu przedmiotów. Do finału przeszło pięcioro najlepszych, którzy otrzymali największą ilość punktów zarówno z chemii jak i z biologii. Finaliści, oprócz rozwiązywania zadań otwartych z biol

          • Kolejny sukces naszych uczniów

            13 marca 2023r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Wierzchlesie odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom" organizowany przez Wójta Gminy Wierzchlas oraz Zarząd Gminny OSP.

            W rywalizacji wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

          • Brawa dla naszego ucznia!

            1 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Ostrówku odbył się III Powiatowy Konkurs wiedzy o rotmistrzu Witoldzie Pileckim.
            Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VIII b - Bartosz Wróbel, który wykazał się szeroką wiedzą dot. życia osobistego oraz działalności konspiracyjnej Witolda Pileckiego. W w/w konkursie Bartosz zajął 1 miejsce.

          • "W tej bajce nie ma Złego Wilka"

            Czy książka może zadziwić? – Oczywiście!

            Przekonały się o tym nasze kochane przedszkolaki, gdy w czwartek (2.03.2023 r.), pani bibliotekarka przeczytała im opowiadanie pt. „W tej bajce nie ma Złego Wilka”.

            Jest to historia Złego Wilka, który ma pełne ręce roboty, biega od bajki do bajki, raz po raz musi wykorzystywać ogrom energii, aby zdmuchiwać domy trzech małych świnek, by już po chwili biec na złamanie karku do domku Babci i oczywiście zdążyć tam przed przybyciem Czerwonego Kapturka.

          • Wiosenne mega hity w szkole!

            Samorząd Uczniowski zaprasza na "Szalony Marzec".

            W każdym tygodniu zaoferujemy Wam "szalony, inny niż zwykle dzień" :)

            Wiosna nadchodzi wielkimi krokami!.

            Na początek Dzień Piżamy!

            W piątek, 3 marca, przychodzimy do szkoły w piżamie, szlafroku, kapciach i solidaryzujemy się z dziećmi, które w tym stroju spędzają na onkologii tygodnie, a nawet miesiące.

          • „Jak Nowatorscy przestali rozmawiać”

            O tym, jakie znaczenie w naszym życiu ma rozmowa, przekonały się w piątek (24.02.2023 r.) nasze Motylki, Pszczółki i Biedronki. W tym dniu do przedszkola zawitała pani bibliotekarka, która tym razem postanowiła przybliżyć dzieciom historię pewnej mysiej rodziny, która żyje w doskonałej harmonii: każdy z jej członków wypełnia jakieś zadania, służące wspólnemu dobru. Dzięki temu wszyscy są szczęśliwi, gdyż przy okazji pomagają sobie wzajemnie. Myszki mają takie same zajęcia i problemy jak współcześni ludzie. Nowatorscy, bo tak nazywa się ta rodzina, stale coś modernizują i ulepszają. Z czasem jednak okazuje się, że nie zawsze cudowne wynalazki są takie wspaniałe jakby się mogło wydawać.

          • "Był raz bal na 100 par ..."

            ​​​„W karnawale, w karnawale
            zawsze idziemy na bale.
            Każde dziecko - duże, małe,
            lubi bale w karnawale.
            Można zmienić się w królewnę,
            w królewicza można też.
            Są cyganki, wróżki, skrzaty.
            Jest i Batman też.”

            Tak bawiły się Przedszkolaki z grup: Motylki, Biedronki, Pszczółki ze swoimi Dziadkami i Nauczycielami.

          • "Randka z książką"

            Pomimo tego, że książki kocha się miłością bezwarunkową, to zapytani, zawsze znajdziemy kilka powodów, dzięki którym powiemy: „Kocham książki za …”

            A za co można kochać książki…?

            Za to, że pozwalają przenieść się w inne miejsce, mimo tego, że nadal jesteśmy w domu. I za to, że to rozwijają nasz świat wewnętrzny, naszą wyobraźnię. Książki są czymś, co jest dostępne dla wszystkich. Każdy „dom książek”, którym jest biblioteka, czeka z utęsknieniem na czytelnika. Wystarczy tylko tam pójść, by spotkać wielu bohaterów.

          • II MIEJSCE NASZEJ DRUŻYNY

            W FINALE POWIATOWYM W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

            W dniu 9.02.2023 r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mokrsku, miał miejsce finał rozgrywek w piłce siatkowej chłopców na szczeblu powiatowym. Nasz zespół, po zaciętej i pełnej zaangażowania grze, uplasował się na drugim miejscu.

            Gratulujemy osiągniętego wyniku.

          • I MIEJSCE NASZYCH SIATKARZY

            W piątek, 3.02.2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mierzycach, odbyły się międzygminne eliminacje w piłce siatkowej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Dawid Drab, Dawid Dubiel, Kacper Dubiel, Miłosz Fuks, Zbigniew Gołuchowski, Jakub Podyma, Bartosz Wróbel, zajęła I miejsce. Zawodnicy pokazali bardzo wysoki poziom gry i w pełni zasłużyli na sukces.

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

            Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 obchodzony jest pod hasłem "Działajmy razem" i promuje działania zwiększające bezpieczeństwo w sieci. Dzieci i młodzież to grupy szczególnie narażone na niezliczone zagrożenia online, takie jak nieodpowiednie treści, czy fałszywe aplikacje.

            W naszej szkole na każdej lekcji informatyki uczniowie zostali zapoznani z podatawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu, rozwiązali quizy, obejrzeli filmy edukacyjne a na koniec mogli zagrać w grę edukacyjną Interlandia.

          • Spotkanie z ciekawym człowiekiem

            Rozpoczynamy nasz cykl spotkań z ciekawymi ludźmi. Dziesiaj (7 lutego) zawitał do naszej placówki pan Przemysław Supernak - praktykujący miłośnik podróży i fotografii, organizator wypraw i imprez podróżniczych. Opowiedział nam o swojej wyprawie do Kostaryki. Oprócz ciekawych historii, zaprezentował również barwne fotografie z tego egzotycznego kraju.

          • Bajka - dobra na dobranoc i na dzień dobry też!

            Bajki są nieodłącznym elementem edukcji. Za pomocą prostej, ale zarazem ciekawej formy, przekazują nadrzędne wartości, którymi powinniśmy się kierować w życiu. Dlatego po raz kolejny (3.02.2023 r.) nasze przedszkolaki gościły panią bibliotekarkę i teatrzyk kamishibai, a w nim niezwykłą bajkę o odważnym strusiu, który został strażakiem. Bajka ta porusza temat akceptacji w grupie oraz poczucia własnej wartości. Bohaterami historii są zwierzęta podwórkowe. Właśnie dzięki temu mamy pewność, że nikt nie poczuje się dotknięty. Zamiast tego, bajka pomoże odkryć swoje atuty, które ułatwią przełamanie barier w kontaktach z rówieśnikami.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Wtorek 07.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych