• Nasze działania

• wrzesień 2022
          • Wrzesień

Maszyny do szycia zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości świetnie wpisują się w zajęcia, których celem jest realizacja projektu od koncepcji po jej wykonanie. Dzięki zakupionym sprzętom możliwe jest kształtowanie i rozwijanie umiejętności manualnych, doskonalenie precyzji oraz rozwijanie kreatywności i nieszablonowego myślenia. Z zakupionych maszyn do szycia korzystali już uczestnicy półkolonii zorganizowanych w naszej szkole.

• październik 2022
          • Październik

- Nauka i zabawa w jednym? Czy to możliwe? - Oczywiście. Potwierdzają to uczniowie klasy 8b, którzy dzięki udziałowi szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości, podczas zajęć konstruowali LOFI Roboty. Przy pomocy drewnianych części, prostych elektronicznych modułów i przyjaznego oprogramowania samodzielnie stworzyli elektroniczne maszyny. Dzięki takim zajęciom młodzi ludzie uczą się współpracy w grupie oraz mogą rozwijać swoją kreatywność.

• listopad 2022
          • Listopad

Dzięki udziałowi szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości i zakupionemu z tej okazji sprzętowi fotograficznemu w przedszkolu powstały piękne kalendarze. Ponadto maszyny do szycia, które również zostały zakupione dzięki #LaboratoriomPrzyszłości stały się świetnym narzędziem do stworzenia wielu świątecznych ozdób, które zostaną wystawione na sprzedaż podczas przedświątecznego kiermaszu.

• grudzień 2022
          • Grudzień

Na zajęciach z wychowawcą uczniowie klasy 8a zapoznali się z działaniem aparatu fotograficznego, zakupionego z ramach programu #LabolatoriaPrzyszłości. Korzystając z aparatu, lampy oświetleniowej i ścianki green screen zorganizowali w swojej klasie sesję zdjęciową.

• styczeń 2023
          • Styczeń

- Nauka przez eksperymentowanie? – Dlaczego nie!

Przekonali się o tym między innymi uczniowie klasy 4, którzy właśnie w ten sposób mogli zwiększyć zasoby swojej wiedzy i zdobyć nowe, praktyczne umiejętności. Edukacyjny dron, zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości, wykorzystany podczas zajęć wzbudził wielkie zainteresowanie.

• luty 2023
          • Luty

Podczas zajęć plenerowych uczniowie klasy 8a, wykorzystując aparat fotograficzny, który szkoła pozyskała w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości, ćwiczyli fotografię krajobrazową. Wbrew pozorom taki gatunek fotografii wymaga wiele wysiłku ze strony fotografa.

• marzec 2023
          • Na zajęciach świetlicowych uczniowie mieli okazję zapoznać się z obsługą maszyn do szycia zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

• kwiecień 2023
          • Uczniowie klasy V podczas spaceru w poszukiwaniu oznak wiosny mieli okazję wykorzystać aparat fotograficzny. Sprzęt ten został  pozyskany w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

• maj 2023
          • Każdy moment jest dobry na rozwój. Uczniowie młodszych klas doskonalą swoje umiejętności fotografowania. Wykorzystują do tego aparat fotograficzny pozyskany w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

• czerwiec 2023
          • Piękna pogoda sprzyja fotografii. Uczniowie klasy czwartej i piatej rozwijają swoje zainteresowania, wykorzystując do tego sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.