• Światowy Dzień Pluszowego Misia

          • Pluszowy miś jest nie tylko ulubieńcem wszystkich dzieci, ale i przyjacielem, któremu można powierzyć wszelkie sekrety. Co roku obchodzi on swoje święto 25 listopada.

            Klasy 1-3 już dziś mogły cieszyć się tym wyjatkowym dniem.

            Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione misie.

            Do zabawy zostały zaproszone przez grupę Rytmiks na czele z panią Anną Nowicką oraz ogromnymi misiami o wdzięcznych imionach Edek i Edzia. Grupa przygotowała wiele atrakcji, m. in. konkursy, zabawy ruchowe, wspólne śpiewanie piosenek.

            To był wyjątkowy dzień. Pełen radości i mnóstwa uśmiechu.

          • MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK

          • W środę (16 listopada) w przedszkolu odbyła się akcja promująca kampanię  ,,Mała książka – wielki człowiek”. To projekt kierowany do przedszkolaków i ich rodziców. W tym roku przedszkolaki przychodząc do biblioteki otrzymają nowe Wyprawki Czytelnicze! ​​​​​​

            A co czeka na Małego Czytelnika w Wyprawce Czytelniczej?​​​​​​​​​​​​​​

            • „Krasnal w Krzywej Czapce” – autorska książka stworzona specjalnie na potrzeby kampanii przez znanego i cenionego pisarza Wojciecha Widłaka oraz znakomitą ilustratorkę Aleksandrę Krzanowską.
            • ,,Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” – broszura dla rodziców przypominająca o nieocenionej roli książek w rozwoju dziecka i korzyściach wynikających z regularnego czytania i odwiedzania biblioteki.
            • Karta Małego Czytelnika – imienna karta, na której przedszkolak zbiera naklejki za wizyty w bibliotece.

            Przedszkolakom nowa Wyprawka Czytelnicza bardzo się spodobała. Obiecały, że odwiedzą bibliotekę. Pamiętajmy, że BIBLIOTEKA to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Regularne odwiedzanie biblioteki uczy dziecko samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory czytelnicze, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

            Przy okazji promocji nowej Wyprawki Czytelniczej nie zabrakło oczywiście opowieści w teatrzyku kamishibai. Tym razem była to baśń o „Królewnie Śnieżce”.

          • Przedszkolaki w studiu nagrań

          • Już od samego rana (8 listopada), wśród przedszkolaków panowała atmosfera radosnego oczekiwania na to, co miało ich dzisiaj spotkać, a czego jeszcze nigdy nie mieli okazji doświadczyć. Otóż dzisiaj w szkole czekało na nich coś niezwykłego…

            I wreszcie stało się. Punktualnie o dziewiątej, nasi milusińscy zawitali do studia nagrań, a właściwie do sali językowej, która pierwszorzędnie sprawdziła się w roli studia.

            Podekscytowane niezwykłym wydarzeniem dzieci z wypiekami na policzkach rozgościły się w sali, przymierzały słuchawki i testowały mikrofony. Następnie, mając założone słuchawki, wysłuchały przygotowanej niespodzianki. Było to, stworzone specjalnie z myślą o nich, słuchowisko pt. „Czytelniczy ambaras, czyli znani poeci bawią Dzieci”. Swych głosów do nagrania użyczyli uczniowie z klasy szóstej, którzy niczym zawodowi lektorzy słuchowisk, wcielili się w swoje role i pozwolili, by młodsi słuchacze mogli przenieść się w magiczny świat teatru wyobraźni.

            Było to nadzwyczajne wydarzenie, które przyniosło całe mnóstwo radości twórcom jak i adresatom słuchowiska.

          • Sala językowa..., a może studio nagrań...?

          • 7 listopada sala językowa w naszej szkole zamieniła się w studio nagrań. Stało się to, za sprawą uczniów 6 klasy, którzy z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, postanowili zrobić niespodziankę przedszkolakom. Nagrali dla swoich najmłodszych koleżanek i kolegów słuchowisko.

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

          • Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. 5 listopada obchodzony jest na całym świecie Dzień Postaci z Bajek. To święto wszystkich bajkowych postaci, którego celem jest docenienie zalet bajek, ale także zachęcenie dzieci do czytania.

            Także i my świętowaliśmy. 7 listopada w naszej szkole mogliśmy spotkać wielu bajkowych bohaterów. Było wesoło i kolorowo. Dla uczniów klas 1-3 przygotowano w tym dniu  mnóstwo atrakcji. Dzieci, pod wodzą Myszki Mini oraz Kubusia Puchatka, wyruszyły w podróż do świata bajek.

            To był magiczny dzień.

          • Szkoła pamięta...

          • 2 listopada, w Dzień Zaduszny po raz kolejny wzieliśmy udział w akcji "Szkoła pamięta". Uczniowie, wraz z nauczycielami oraz księdzem proboszczem wybrali się na cmentarz parafialny, aby uczcić pamięć zmarłych pracowników szkoły Zapalone znicze, modlitwa nad grobami oraz chwile zadumy pozostaną w pamięci i sercach uczniów.  

          • Ach, co to był za dzień...

          • W tym roku nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny, po raz pierwszy wziął udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie, pod hasłem „Przerwa na czytanie”. Akcja ta, realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”. Celem „Przerwy na czytanie” jest przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, oraz pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, a po książkę można sięgnąć zawsze i w każdym miejscu.

            „Przerwa na czytanie” w naszej szkole miała miejsce 26 października. Uczestniczyła w niej cała społeczność szkolna. Wszyscy razem o wyznaczonej porze chwycili za książki, by oddać się lekturze. Czytano w salach lekcyjnych, na korytarzach, w świetlicy i w bibliotece. Czytano na siedząco, na stojąco, a nawet na leżąco. Swój udział w biciu rekordu miały także przedszkolaki, którym czytały ich panie wychowawczynie.

            Ach, co to był za dzień … Oby było ich więcej :)

          • "Jan Paweł II jakiego nie znacie"

          • Z okazji obchodzonego 16 października Dnia Papieskiego, podczas spotkania czytelniczego (28.10.2022 r.) z przedszkolakami, pani bibliotekarka przybliżyła opowiadaniem "Jan Paweł II jakiego nie znacie" (autorstwa Marii, Barbary i Tomasza Piątkowskich) naszym najmłodszym czytelnikom postać św. Jana Pawła II. Młodzieńcze historie z życia Jana Pawła II opowiedziane jako krótkie epizody, nawiązujące do pasji Papieża, były okazją do upamiętnienia niezapomnianej osobowości wielkiego Polaka.