• NOWOROCZNE ŻYCZENIA

• ​​​

Noworoczne życzenia to już od bardzo dawna jeden z najważniejszych zwyczajów związanych z powitaniem Nowego Roku. Według naszych przodków wszystkie życzenia wypowiedziane w tym czasie miały podwójną moc spełnienia. Korzystając z okazji Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kraszkowicach i Szkoła Podstawowa w Kiwiszkach, przekazały sobie wzajemnie życzenia.

Szkoła Podstawowa w Kiwiszkach od wyjazdu naszych uczniów w listopadzie 2022 r. na Litwę, na mocy POROZUMIENIA O WSPÓŁPRACY PARTNERSKIEJ MIĘDZY SZKOŁAMI zawartego podczas tej wizyty, jest naszą Szkołą Partnerską.

• KONCERT NOWOROCZNY

• Podczas Noworocznego Koncertu Kolęd, który miał miejsce 6 stycznia 2023 r. w sali OSP w Kraszkowicach, wystąpiły także młode talenty reprezentujące nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny.

Jesteśmy dumni z artystów.

• BAJKA UCZY... BAWI... WYCHOWUJE...

• O tym, że warto wytrwale dążyć do celu, przekonały się dzisiaj (5 stycznia 2023 r.) przedszkolaki, które w magicznym teatrze kamishibai, przeniosły sie w świat bajki "Żółw i zając". Jest to bardzo stara bajka, którą w czasach Starożytnej Grecji spisał sam Ezop, a później do niej powrócił XVII-wieczny bajkopisarz Jean de La Fontaine. Treść bajki podejmuje ważny nie tylko dla młodego odbiorcy temat rywalizacji, wygranej i przegranej.

Bajka ta ma ogromną wartość w motywowaniu dziecka do podejmowania działań, które wydają mu się trudne i poza jego możliwościami. Historia żółwia pokazuje, że mądrość i wytrwałość w dążeniu do celu owocują sukcesem.

• I GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

• Na I Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w środę 4 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mierzycach, zaprezentowały się również nasze wokalne talenty. Gratulujemy!

• BAJKA? - OCZYWIŚCIE!

• Kto z nas nie lubi bajek, gdzie z pomocą bohaterowi spieszy dobra wróżka, która swoją magiczną różdżką odmienia los nieszczęśnika.

Takie bajki lubią też i nasze kochane przedszkolaki. Dlatego dzisiaj (20.12.2022 r.) miały okazję przenieść się w magiczny świat baśni autorstwa Braci Grimm pt. "Kopciuszek".

• Projekt "Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej"

• W roku szkolnym 2022/ 2023 w klasie trzeciej realizowana jest  innowacja pedagogiczna „APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ”, która wpisana jest do krajowego systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego. Celem głównym programu jest rozwijanie w uczniach umiejętności, które pozwolą im na radzenie sobie ze stresem i trudnościami.

Dzieci podczas zajęć realizowanych w ramach programu będą uczyć się również:

• budować poczucie własnej wartości i prawidłowej samooceny na podstawie swoich potrzeb i uczuć,

• rozwijać kreatywność i kompetencje poznawcze,

• nawiązywać i utrzymywać bliskie relacje z innymi osobami,

• pracować nad koncentracją i świadomym podejściem do otaczającej je rzeczywistości.

Program składa się z 10 części tematycznych. Każda z nich obejmuje 3 spotkania po 45 minut.  W trakcie zajęć uczniowie wykonują własne "apteczki pierwszej pomocy emocjonalnej" w której zgromadzą różne materiały związane z tematyką zajęć. Zajęcia prowadzone są przez terapeutę pedagogicznego. Poniżej zamieszczono link do oficjalnej strony programu.