• Witamy wiosnę w nietypowy sposób

• 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zespołu Downa. Tego dnia, zwanego również Dniem Kolorowej Skarpetki, uczniowie założyli do szkoły dwie różne, niepasujące do siebie pary skarpetek. Na korytarzu pojawiły się informacje na temat tego syndromu. Wszyscy uczniowie wzięli udział w IV Wirtualnym Biegu Kolorowych Skarpet 2024. Uczestnictwo w tym sportowym wyzwaniu to wsparcie działań pomocowych Fundacji Coś Dobrego, która pomaga dzieciakom ze Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii, organizuje zawody sportowe i wiele innych przedsięwzięć. Po biegu można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

• Spotkanie czytelnicze z Mądrą Kurką

• ratownicy Czytelnictwa

#obszar1uczniowie

W czwartkowe przedpołudnie (14.03.2023 r.) dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w kolejnym spotkaniu czytelniczym, podczas którego wysłuchały opowieści o Mądrej Kurce. Bajka o małej, ale niezwykle mądrej kurce, rozbrzmiała w sali przedszkolnej, pozostawiając za sobą ślady mądrości i wzruszenia.

W opowieści tej śledziliśmy przygody Mądrej Kurki, która znalazła kilka ziaren zboża. Zamiast zachować je dla siebie, postanowiła wykorzystać je na dobro innych. Rozpoczęła od wysiewu, aż po samodzielne upieczenie chleba. Ale to nie koniec historii! Mądra Kurka postanowiła się podzielić owocami swojej pracy z innymi zwierzętami: kaczką, kotem i świnką. Wspólnie cieszyli się smakiem upieczonego chleba oraz radością ze wspólnie spędzonego czasu.

Najbardziej inspirującym momentem tej bajki było jednak to, gdy Mądra Kurka nie tylko dzieliła się chlebem, ale również chciała podzielić się swoimi umiejętnościami. Poprzez mobilizację swoich przyjaciół do wspólnej pracy, pokazała, że zjednoczenie sił może przynieść nie tylko pyszny chleb, ale także ogromną satysfakcję z działania na rzecz innych.

Spotkanie czytelnicze nie tylko dostarczyło dzieciom wspaniałej rozrywki, ale również przyniosło ze sobą cenne przesłanie o wartości dzielenia się, współpracy i empatii. Bajka o Mądrej Kurce stała się okazją do refleksji nad sensem wspólnego działania oraz budowania relacji opartych na solidarności i życzliwości.

• Pokaz historyczny - Powstanie Styczniowe

• Sympatycy historii z Lublina czyli grupa "Rekonstrukto", w poniedziałek 26 lutego, gościli w naszej szkole. Tym razem przyjechali z pokazem pt." Powstanie styczniowe".

Był to  najdłuższy niepodległościowy zryw zbrojny, podczas  którego stoczonych zostało aż 1200 bitew i potyczek.Prowadzący pokaz zwrócili uwagę na to, że pomimo kolejnych niepowodzeń oraz licznych represji ze strony zaborców rosła w Polakach świadomość narodowa, dzięki czemu  naród polski i jego kultura przetrwały 123 lata zaborów.

Pokaz i prelekcja były atarkcyjne, ponieważ  prowadzący zaagażowali uczniów, którzy mogli bezpośrednio zapoznać się z umundurowaniem i uzbrojeniem wykorzystywanym w powstaniach oraz wykazać się swoją wiedzą na temat historii. To była żywa lekcja historii z okazji 160-tej rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.