• Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

• Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, który obchodzimy 8 maja każdego roku, chcemy serdecznie podziękować wszystkim bibliotekarzom za ich pracę i zaangażowanie w promowanie czytelnictwa. To święto zostało ustanowione, aby docenić pracę bibliotekarzy oraz zachęcić społeczność do korzystania z bibliotek i czerpania wiedzy z książek.

Z tej okazji, zorganizowaliśmy wyjątkową wizytę przedszkolaków w naszej bibliotece. Wzruszający moment nadszedł, gdy dzieci przekazywały swoje życzenia pani bibliotekarce. Te szczere słowa były dowodem na to, jak dużo dla najmłodszych czytelników znaczy biblioteka i jej opiekunka, a ofiarowane laurki i kwiaty to wyjątkowy sposób na wyrażenie wdzięczności i docenienie pracy bibliotekarzy.

Dzięki takim inicjatywom dzieci uczą się szacunku dla kultury, literatury i osób, które dbają o dostęp do wiedzy.

• SPOTKANIE Z PISARZEM

• Ratownicy Czytelnictwa

#obszar1dzieci

#obszar2nauczyciele

#obszar4współpraca

#obszar5nazewnątrz

W poniedziałek 06.05.2024 r. miało miejsce niezwykłe spotkanie uczniów naszej szkoły (klasy 1 - 3) z cenionym pisarzem dziecięcym, panem Wiesławem Drabikiem, a odbyło się ono w ZSP w Wierzchlesie.

To wydarzenie nie tylko rozpoczęło obchody Tygodnia Bibliotek, ale także było spełnieniem jednego z warunków podjętych przez naszą szkołę, uczestniczącą w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

Spotkanie okazało się niezwykle ciekawe, a uczniowie wykazali ogromne zaangażowanie, zadając autorowi wiele pytań i aktywnie uczestnicząc w dyskusji. Pan Wiesław Drabik dzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z pisaniem dla dzieci, opowiadał o procesie tworzenia książek oraz inspiracjach, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród naszych młodych czytelników.

Po zakończeniu spotkania wszyscy uczestnicy wrócili do szkoły z uśmiechem na twarzach i w sercach, pełni wrażeń i nowych inspiracji.

Dziękujemy serdecznie panu Wiesławowi Drabikowi za niezapomniane spotkanie oraz wszystkim uczniom za aktywny udział.

Jest to dla naszej szkoły ważne wydarzenie w procesie promocji czytelnictwa i rozwijania pasji literackich.

• „Wśród bogów i bohaterów mitologii”

• 12 kwietnia 2024 r. odbył się w Warcie IX Międzypowiatowy Konkurs Mitologiczny „Wśród bogów i bohaterów mitologii”, którego celem było propagowanie wiedzy o kulturze antycznej oraz rozwijanie umiejętności budowania i wygłaszania publicznych wystąpień. Mitologiczne zmagania przebiegały w dwóch etapach: prezentacji, podczas której uczestnik musiał wcielić się w rolę mitologicznego bohatera i wygłosić krótką przemowę oraz testu ze znajomości mitologii.

Naszą szkołę reprezentowały: Marta Jaszczak z kl. VII, która wcieliła się w postać Heleny Trojańskiej i Zuzanna Stala z kl. VI, która zabrała głos jako Eurydyka.

Dziewczynki pięknie zaprezentowały się na scenie: przemawiały, śpiewały, recytowały i doskonale poradziły się z testem.

Zuzia zajęła trzecie miejsce, a Marta otrzymała wyróżnienie. Jesteśmy dumni z naszych uczestniczek! Gratulujemy serdecznie!